Gezond koken dat smakelijk is en plezierig om te bereiden.
Gezond voedsel houdt lichaam, geest en ziel in balans.
Het is essentieel om het bereiden van traditionele gerechten te leren met heel veel verschillende kruiden.
In deze cursus leggen we je het allereerste begin uit vanaf het oogsten van de groenten van het land, het verzamelen van de kruiden, het achterhalen van hun medicinale waarden en het arrangeren hiervan in interessante en smakelijke recepten. Dit alles wordt uitgelegd in de lessen.
In elke klas hebben we een combinatie van theorie en praktijk. De praktijk is in de ochtend en de theorie is in de middag.
In tien lessen leren we je alle uitdagingen die koken niet alleen gezond, maar ook plezierig en smakelijk maken.
Wat weet je als je de cursus gevolgd hebt?
Na afloop van deze tiendaagse cursus ontvang je een certificaat. Je kunt je gezonde keuken starten met een verscheidenheid aan kruideningrediënten. Je kunt anderen leren hoe ze dagelijks gezonde voeding bereiden zonder veel tijd te besteden.
Traditioneel eten uit eigen keuken ‘houdt de dokter weg’.
Met gezond eten kun je preventief ziekte voorkomen en neemt je weerstand toe. Je kan hierdoor gezond, rijk en gelukkig zijn.
(ECTS) Europees krediet Transfer systeem European Credit Transfer System (ECTS)
Deze cursus bestaat uit 60 uur klassikaal onderwijs en 164 uur aan theorie. Totaal zijn dat 224 uren dat gelijk staat tot 8 ECTS.
Gezond eten is vitaliteit voor lichaam en geest. Zuid India heeft een zeer lange kennis over voeding. Het bereiden van voedsel en dan vooral vers eten zijn nauw verbonden met het Goddelijke.
Lord Shiva, de God van de medicijnen en zijn partner Parvathi Devi zijn bekend als Marundeshwara voor Shiva en Marundeshwari voor Parvathi, en zijn beschreven in de vroegere heldendichten van de Dravidians. Duizenden medicinale bereidingen en het gebruik als voedingsgeneeskunde zijn ook beschreven in de heilige boeken van de Dravidans. De Dravidians zijn de oorspronkelijke bewoners van het zuiden van India.
Zuid India is erg talentvol in het bereiden van voedsel. Naast vegetarische maaltijden hebben we ook een aantal non-vegetarisch maaltijden uit de voedingsgeneeskunde van de Kali cultus. Sri Bhadra Kali en Sri Kumaran zijn de oorlogsgoden en in hun voedsel zit dierlijke producten zoals eieren, vis en de bereiding van vlees. In deze traditie wordt kip en vlees geofferd in deze tempels en dat is tot op de dag van vandaag nog steeds zo.
Vele essentiële kruiden zijn toegevoegd aan deze traditionele voedingsbereidingen om het lichaam en vooral de geest sterk en krachtig te maken.
We hebben een diepgaand onderzoek gedaan naar verschillende traditionele Zuid-Indiase kooktradities. Daarvan hebben we een 10 daagse kookcursus gemaakt met allemaal Goddelijke voedsel bereidingen.
We ontdekten hoe belangrijk de verbinding is door concentratie en toewijding (Bhakti) tijdens de bereiding van gezonde voeding.
Door het gebruiken van dit eten als onderdeel van je dagelijkse ritme, kan je heel veel immuniteit en afweerstoffen creëren. Deze medicinale voeding is voldoende preventief om de meeste moderne ziektes voor te zijn.
Tijdens het bereiden van het voedsel zingen we mantra’s die de energie in het voedsel versterken.
Sidhaushadhe Mahaveerya Jagal
Karana Sambhave Nadhajnaya
Haramithvam Karyasidhym Prayaschiame.
Indeling van een cursusdag tijdens deze opleiding.
We starten met de praktijkles koken om 10:00 uur ‘s-ochtends en eindigen om 13:00 uur. Het gehele gerecht kan in 3 uur klaar zijn. Na de voorbereiding, geven we volgens traditie, eerst een klein bordje van het gerecht naar de Goden en Godinnen. Na dit ritueel gaan wij zelf eten.
In de middag volgt het theoriegedeelte over de gerechten die we in de ochtend bereidt hebben.
Vragen en antwoorden over voeding, de ingrediënten en de grote medicinale waarde daarvan komen aan bod. Literatuurstudies van iedere kruid, dat op deze eerste dag is gebruikt, zal eveneens worden behandeld.
De lessen eindigen om 16:00 uur waarbij we afsluiten met het zingen van matra’s begeleid met mudras. Mudra’s zijn houdingen van je handen die een grote invloed hebben op je lichaamsenergieën en je stemming.
Namassivaya, Sri Parvathy Nama, Sri Annapurna Devi Nama,
Sri Saraswathi Devi Nama, Sri Anna Purneshwari Devi Nama,
Sri Bhadrakali Nama, Sri Kumara Swami Nama.
Onderwerpen die aan bod komen zijn:
- Introductie, traditionele Ayurvedische landbouw.
- Tridosha theorie, identificeren van Vata, Pitta and Kapha.
- De zes smaken, heet, zoet, zuur, bitter, zout en samentrekkend.
- De begrippen Rasa, Virya, Vipaka, Prabhava.
- Kruiden ingrediënten.
- Spijsvertering en acties.
- Beoordeling van constitutie, voedsel volgens constitutie.
- Voedingsgeneeskunde volgens Marundeshwari, Marundeshwara en Devi Annapurneshwari.
- Ziektes en diëten.
- Combinaties van verschillende maaltijden.
- Beoordeling van voeding.
- Keuken apotheek.
- Voeding en toenemende immuniteit.
- Principes van toegewijd koken met een satvische mindset.
- Richtlijnen bij voedselallergie en gezond voedsel management.
2 thoughts on “Cursus: Voedingsgeneeskunde voor Gevorderden gebaseerd op Traditionele Ayurveda uit Zuid India”
cursus VoedingsGeneeskunde 2018 September.
ik zelf heb veel interesse in de training , maar moet zelf voor Darmonderzoek naar ziekenhuis op de 25.e.
zelf wil ik niets missen.
mijn vraag is daarom ook of er hierna nog een cursus is van dezelfde? dus Voedingsgeneeskunde.
in 2012 heb ik ook een 10-daagse training gedaan en is me heel goed bevallen.
graag hoor ik van jullie .
ook wat de training kost?
ik kan dit doen vanuit de praktijk van ons uit Ommen.
Sank jullie wel.
vriendelijke groet …..
Annelien van der Vegt Ommen
Beste Annelien,
Je bent van harte welkome om deze cursus te starten. De lesdagen zijn iedere zondag van de maand. De cursus begint op de 23ste dus voordat je voor onderzoek moet. Dat kan dus mooi. Mocht je een les missen dan kun je dat altijd inhalen dus dat is geen probleem. Je kunt de download aanklikken hierboven dan krijg je de brochure toegestuurd.
Fijne dag,
Met vriendelijke groet,
Cornelis
Comments are closed.